Twitter Sesli Tweet Atma Özelliği Nedir?

Twitter Sesli Tweet Atma Özelliği Nedir?

Twitter'da diğer sosyal medya platformları gibi kendini sürekli geliştirmektedir. Twitter, kullanıcılarına daha iyi hizmet verebilmek ve zamanlarını daha etkin kullanabilmelerini sağlamak için yeni özellikler getirmektedir. Yeni getirdiği sesli tweet atma özelliği ile kullanıcılarına kolaylık sağlamayı amaçlamaktadır. Twitter’ın kullanıcılara sağladığı bu özellik sayesinde, uzun tweetleri yazmak zorunda kalmadan sesli bir şekilde paylaşma imkânı bulunmaktadır. Twitter’ın kullanıcılara sağladığı sesli tweet özelliği ile ilgili tüm detayları yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Twitter’da Sesli Tweet Nasıl Atılır?

Twitter uygulaması kullanıcılarına sağladığı sesli tweet özelliğini kullanım aşamasında 140 saniye ile sınırlandırmaktadır. Twitter daha önce normal tweetler içinde aynı şekilde 140 karakterlik bir sınır belirlemişti. Ancak zaman geçtikçe tweet limitini 280’e yükseltmiştir. Twitter ilk olarak, sesli tweet özelliğini de diğer tweetlerde olduğu gibi 140 ile sınırlandırılmıştır. Sesli tweet özelliğini kullanabilmeniz için profilinizde yer alan tweet atma ekranından ses ikonuna dokunmanız yeterli olmaktadır.

Twitter’da Ses Kaydı Yapma İşlemi

Twitter'da sesli mesaj veya sesli tweet atabilmek için, bir ses kaydına ihtiyacınız olacaktır. Twitter'da ses kaydı yapabilmeniz için aşağıdaki adımları sırasıyla gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu adımlar;

  • Öncelikle kullanıcı adınız ve şifreniz ile Twitter uygulamasına giriş yapmalısınız.

  • Daha sonra tweet oluşturma ekranından oluştur simgesine tıklamalısınız.

  • Karşınıza çıkan bölümden ses ikonuna basarak, göndermek istediğiniz bir mesaj için kayıt tuşuna tıklamanız ve bir kayıt oluşturmanız gerekir.

  • Ses kaydını tamamladıktan sonra bitti tuşuna basmalısınız.

  • Sesli tweetinize metin ekleyebilir ya da birkaç sesli mesajla aynı anda zincir oluşturarak bir kolaj oluşturabilirsiniz.

  • Tüm bu işlemleri mesaj olarak da gönderebilmeniz mümkündür.

Sesli tweet ve mesaj atma özelliği sadece iPhone telefonlar için geçerli olmaktadır. Android telefonlar için ne zaman geleceği bilinmemektedir.

instagram takipçi satın al - instagram takipçi satın al - takipçi satın al - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın al - takipçi satın al - spotify takipçi satın al