Tiktok’ta Keşfet Engeli Nedir?

Tiktok’ta Keşfet Engeli Nedir?

Tiktok tüm dünya genelinde kullanılmaya başlanan ve özellikle de 2020 senesinde en üst seviyesine ulaşan sosyal medya uygulamalarından bir tanesidir. Günlük ortalama 15 milyon ziyaretçi ile en çok ziyaret edilen uygulamalardan bir tanesi haline gelen Tiktok’ta keşfedilmeyen ve kullanıcıların daha sonrasında çok fazla maruz kaldığı bazı özellikler bulunmaktadır. Tiktok’un keşfet engeli Tiktok kullanıcılarının bazı zamanlarda karşı karşıya kalabileceği bir engel türüdür. Her sosyal medya uygulamasında olduğu gibi Tiktok’ta da bir kullanıcı sözleşmesi bulunur ve bu sözleşmenin ihlal edilmemesi gerekir.

Topluluk kurallarına uygun davranmak gibi kuralar içeren bu kullanıcı sözleşmesine aykırı davranıldığı takdirde kullanıcıların keşfet engeli ile karşı karşıya kalması söz konusu olabilmektedir. Kuralların ihlal edildiği durumda Tiktok içeriğe erişim engeli gibi bazı önlemleri alma hakkını saklı tutmaktadır. Keşfet engelinde genel olarak kullanıcının Tiktok hesabında keşfet engeli oluştuğu zaman ise Tiktok bunu kullanıcılara bildirmemektedir. Siz kullanıcılar olarak bunu birkaç farklı şekilde anlayabilirsiniz. Eğer Tiktok’u çok aktif bir şekilde kullanıyorsanız zaten ana sayfanıza girer girmez bunu fark etmeniz mümkün olacaktır.

Tiktok keşfet engeli nasıl anlaşılır?

Tiktok kullanıcı hesaplarına keşfet engeli çoğu zaman sık sık düşmektedir. Tiktok da bunu oldukça fazla bir şekilde uygular. Fakat kullanıcılarının Tiktok’un böyle bir önlem aldığından haberi olmaz. Siz aktif Tiktok kullanıcıları olarak bunu birkaç farklı şekilde anlayabilirsiniz. Tiktok’ta keşfet engeli aldığınızı şu şekilde fark etmeniz mümkündür:

  • Tiktok hesaplarının takipçi sayısı radikal bir şekilde azaldıysa
  • Aktif olarak kullandığınız hesabınızdaki paylaşımlara gelen yorumlar hızlı bir şekilde düştüyse

Eğer bu tür durumları üst üste sürekli olarak görüyorsanız bunlar sayesinde Tiktok’tan engel alıp almadığınızı anlamanız mümkündür.

instagram takipçi satın al | takipçi satın al | instagram takipçi satın al | instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın al | takipçi satın al