Tiktok’ta İçerik Üretmek İçin Ne Yapılmalı?

Tiktok’ta İçerik Üretmek İçin Ne Yapılmalı?

Tiktok 2016 senesinde kurulan ve uygulama platformlarına düşen bir sosyal medya aracıdır. Tiktok üzerinden video paylaşabilir, video seyredebilir, canlı yayınlar başlatabilir ve soru cevap etkinlikleri düzenleyebilirsiniz. Tiktok kullanarak eğlenceli ve komik 60 saniyelik videolar çekebilmeniz mümkündür. Eğer siz de pandemi döneminin etkilerini hala atlatamamış ve stres olmak istemeyen bir sosyal medya kullanıcısı iseniz, Tiktok tam da aradığınız uygulamalardan bir tanesi olacak.  Tiktok 2021 verilerine göre bünyesinde 1 milyar kullanıcı barındırmaktadır. Bir gün içerisinde neredeyse 15 milyon izleyicinin ziyaret ettiği videoların bir parçası olmak istiyorsanız, siz de Tiktok video çekmeye başlayabilirsiniz.

Tiktok’ta video çekebilmek için öncelikli olarak bir hesaba sahip olmanız gerekiyor. Bir Tiktok hesabı oluşturduktan sonra ise videolarınızı çekerek yayınlamaya başlayabilirsiniz. Hesap oluşturduktan sonra telefonunuza ya da tabletinize Tiktok uygulamasını indirerek kamerayı kullanarak ya da galerinizden daha önce çektiğiniz bir videoyu seçerek içeriğinizi yükleyebilirsiniz. Eğer uygulamaya sahip değilseniz iOS ya da Andorid için Google Play Store ya da App Store’u ziyaret ederek uygulamayı edinebilirsiniz.

Ana sayfanın en altında yer alan çubuk menüsünden “+” işaretine tıklayarak yayınlamak istediğiniz videoyu hazırlamanın adımlarını atabilirsiniz. Eğer hazır bir video kullanacaksanız bu videoyu galeriden seçerek yükleyebilir ve üzerinde düzenlemeler yapabilirsiniz. Eğer ilk kez video çekecekseniz kırmızı kayıt tuşuna basılı tutarak 60 saniye boyunca video çekebilirsiniz. Videoya efektler ekleyebilirsiniz, arkaya sesler koyabilirsiniz ve videoyu editlemek için bazı araçları kullanabilirsiniz.

Çekilen bir videoyu Tiktok’a nasıl yükleriz?

Tiktok profilinize çektiğiniz bir videoyu yüklemek için yapmanız gereken şey oldukça basit. Öncelikli olarak ileri tuşuna basarak videonuzu yayınlayıp yayınlamak istemediğinize dair son kararı verebilirsiniz.

instagram takipçi satın al | takipçi satın al | instagram takipçi satın al | instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın al | takipçi satın al