Spotify Nedir?

Spotify Nedir?

Spotify İsveç asıllı bir müzik veri akışı sistemidir. Sony, EMI, Universal gibi dünyaca ünlü plak şirketlerine kayıtlı, seçilmiş müziklerin, herhangi bir kısıtlama olmadan dinlenmesine olanak veriyor. Müziklere; sanatçı, albüm adı, şarkı adı, tarz, şeklinde arama kriterleri ile ulaşılabiliyoruz.

Spotify, tüm bu güzel özelliklerinin yanı sıra işletim sistemi fark etmeksizin tüm akıllı telefonlardan, kişisel bilgisayarlardan ve hatta internet bağlantısı olan televizyonlarla konsollardan bile çalıştırılabiliyor. Böylece en favori şarkılarınızı hiçbir zaman kaybetmediğiniz gibi hangi dijital cihazı kullanacak olursanız olun Spotify'e ulaşabilme şansınız oluyor.

Hem yabancı hem de yerli şarkılar konusunda arayıp da bulamadığınız parçaların sayısıysa nerede birkaç elin parmaklarını geçemeyecek kadar az. Özellikle depolama alanı sıkıntısı çeken kullanıcılar ve müzikleri kaliteli dinlemeyi alışkanlık haline getiren kullanıcılar için Spotify açık ara dünyanın en iyi düşünülmüş ve en gelişmiş uygulamasıdır. Müzik çalma gibi temel işlevler tamamıyla ücretsizdir ama hizmetini Spotify Premium'a yükselterek reklamsız bir şekilde uygulamayı kullanabilirsiniz

Spotify nasıl kullanılır?

Spotify uygulamasının kullanımı oldukça basittir. Öncelikle android ya da ios uygulamasını indiriyoruz. Ardından üye oluyoruz. Üye olduktan sonra isterseniz ayarlar kısmından facebook ile senkronize edebiliyorsunuz. Facebook ile senkronize ederseniz arkadaşlarınızın hangi şarkıları dinlediğini kolayca görebilirsiniz. Sol üstteki menü butonuna basıp “gözat” kısmından en çok dinlenen listeler, pop, caz, rock, fitness (ki spotify’ın fitness müzikleri meşhurdur sonra geleceğiz bu konuya) ,club, country, vs…. (çok geniş bir yelpazesi var) tarzlarından birini seçiyoruz. “Karışık çal” kısmına basarsak karışık olarak listeyi çalmaya başlar. “+ takip et” kısmına tıklarsanız da bunu sizin “çalma listeleri” bölümünüze kaydeder. “Çalma listenize” menüden ulaşabilirsiniz. İstemediğiniz listeleri buradan silebilir, arkadaşlarınızla paylaşabilir ve indirebilirsiniz.

instagram takipçi satın al | takipçi satın al | instagram takipçi satın al | instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın al | takipçi satın al