adana bayan escort bitcoin hesap açma

Instagram Paylaşım Boyutları

Instagram Paylaşım Boyutları

Instagram, kullanıcılarına tanımladığı içerik boyutları dahilinde: profil resmi, hikaye (story) ve video paylaşımlarını üyelerine özgür biçimde yayınlayabilmelerine izin vermiştir. Kullanıcılar tanımlanan boyutlara uyarak istediği gönderi türünü yayınlayabilir. Yani Instagram'a yüklenen her içeriğin belirlenmiş sabit boyutu bulunmaktadır. Instagram'da gönderi paylaşmak, profil resmi belirlemek veya video yayınlamak için belirlenmiş boyutları dikkate almalısınız.

Instagram Profil Resmi Boyutları

Instagram profil görseli seçmeden önce resmin kare olmasına özen gösterin. Instagram profil resmi boyutu 110 pikseldir. Görselin kare olması gerekir, profil resimleri kare fotoğraflardan oluşturulmalıdır. 

  • Instagram kullanıcılarına 110 x 110 piksellerine uyarak profil resmi seçmelerine izin verir.
  • Fotoğrafların net ve tam oturması için kare görseller seçilmesi daha uygun görülmüştür.

Instagram Gönderi Boyutları

Profil resimlerinin aksine Instagram'daki gönderileriniz kare, dikey ya da yatay olabilmektedir. Gönderi boyutları sıradan paylaşımlar için daha yüksek tutulur. Maksimum yükleyebileceğiniz instagram gönderi boyutu 1250 pikseldir. 

  • Instagram resim yükleme boyutu 1080 x 1080 sınırına tabi tutulur. Bu ölçü kare fotoğraf yüklemek isteyenler için geçerlidir.
  • Instagram yatay gönderi boyutu ise 1080 x 566 px olarak ölçülendirilmiştir. 
  • Instagram'da paylaşılacak dikey gönderiler içinse pikseller 1080 x1250 ölçülerinde olması gerekmektedir.

Instagram Video Boyutları

Instagram video boyutu 1080 x 1920 pikseldir. Bu ölçülerde Igtv, reels ve video gönderileri yayınlayabilirsiniz. Tavsiye edilen video oran ise '9:16' olarak ölçülendirilmiştir. Instagram'a video yüklemek için MP4 veya MOV formatlarını kullanabilirsiniz. Maksimum yüklenebilen video boyutu ise 4 GB'dır. 

instagram takipçi satın al - instagram takipçi satın al - takipçi satın al - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın al - takipçi satın al - spotify takipçi satın al