adana bayan escort bitcoin hesap açma

Instagram İşletme Hesabına Spam Tehdidi Var Mı?

Instagram İşletme Hesabına Spam Tehdidi Var Mı?

 Instagram işletme hesaplarına spam atılma durumu vardır. Instagram herhangi bir işletme hesabının bir başkasını taklit etme durumuna göre ve bu durum kanıtlanabiliyorsa,  ilgili işletme hesabına atılan spamları geçerli görerek hesabı kapatabilmektedir. Bir işletme hesabını kapatmadan önce veya bir süreliğine kapatma kararı vermeden önce Instagram, kendi şartlarını ve prosedürlerini değerlendirmektedir. Bununla birlikte dikkate aldığı bazı noktalarda bulunmaktadır.

  • İşletme hesabını spam atan kullanıcının takipçi sayısına bakılarak, karar verilebilir. Eğer az takipçili bir kullanıcı, çok takipçili bir işletme hesabını şikayet ederse, Instagram bu şikayeti referans olarak sayıp atılan spamı kabul etmemektedir.
  • Eğer birden fazla kişi işletme hesabını şikayet ederse, bu noktada sadece takipçi sayıları dikkate alınmayacaktır. Spam atan hesapların tüm Instagram aktivitelerine bakılmaktadır. Yapılan incelemeler sonrasında atılan spamlar Instagram'ın belirlediği şartları uygunsa, işletme hesabı kapanabilmektedir. Aksi durumda da yine atılan spamlar referans olarak kabul edilir.

Instagram İşletme Hesabına Neden Spam Atılır?

Bir Instagram hesabına spam atmanın birçok sebebi olabildiği gibi işletme hesaplarına spam atılma durumunda da farklı sebepler olabilmektedir. Genel olarak topluluk kurallarına uyulmaması bu duruma sebep olabilir. Topluluk kurallarına uymayan işletme hesapları şu özellikleri taşır.

  • Başka bir işletme hesabını taklit etmesi durumunda spam atılabilir.
  • Instagram uygulaması kurallarına aykırı bir şekilde içerik paylaşımı yaptığında spam atılabilir.
  • Yasal olarak bir düzenleme yapılmayan ya da yasal olmayan ürünlerin satışının gerçekleştirildiği işletme hesaplarını spam atılabilir.
  • Instagram'da faaliyet gösteren işletme hesaplarının dolandırıcılık suçu işlemesi durumunda spam atılabilir.

Instagram İşletme Hesabına Nasıl Spam Atılır?

Instagram işletme hesabına spam atabilmeniz için, herhangi bir topluluk kuralını ihlal etmesi gerekir. Spam atmak istediğiniz işletme hesabının profil sayfasına girerek, sağ üst köşedeki üç çizgi butonuna tıkladığınızda şikayet et seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıkladığınızda işletme hesabına spam atmış olursunuz.

instagram takipçi satın al - instagram takipçi satın al - takipçi satın al - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın al - takipçi satın al - spotify takipçi satın al