adana bayan escort bitcoin hesap açma

Instagram İki Faktörlü Koruma Nasıl Yapılır?

Instagram İki Faktörlü Koruma Nasıl Yapılır?

Instagram son güncellemeleri ile iki faktörlü koruma özelliğini kullanıcılarına sunmuştur. Bu özelliği kullanarak hesabınızı daha güvenli bir hale getirebilirsiniz. Peki, Instagram iki faktörlü koruma nasıl yapılır? İki faktörlü korumayı aktif hale getirerek, telefonunuza gelen 8 haneli doğrulama kodu ile giriş yapabilirsiniz. Konunun detayları için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. İki faktörlü korumayı aktifleştirebilmek için;

  • Instagram uygulamasına girerek, profil bölümünüzden ayarlar seçeneğini tıklamalısınız.
  • Karşınıza çıkan menüde iki faktörlü kimlik doğrulama seçeneği olduğunu göreceksiniz.
  • Bu kısmı tıklayarak güvenlik kodu aç demelisiniz ve daha sonra da aç seçeneğine tıklamalısınız.
  • Ardına Instagram uygulaması hesabın size ait olduğunu anlayabilmek için cep telefonunuza 8 haneli bir kod gönderecektir. Bu kodu istenilen bölüme girmelisiniz.
  • Tüm bunları yaptıktan sonra işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.

Burada şunu da belirtmeliyiz ki, telefonunuza güvenlik kodunun gelmediği durumlar olabilir. Bunun için önceden oluşturabileceğiniz hesabınızla eşleştirilen kodları, giriş yapmak için kullanabilirsiniz.

Instagram İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması Nedir?

Instagram uygulamasını daha güvenli bir şekilde kullanılabilmesi için bu özelliği geliştirmiştir. İki faktörlü kimlik doğrulaması, hesabınızı ve hesap şifrenizin korunmasına fayda sağlar. Instagram güvenliğiniz için aktifleştirebileceğiniz bir özelliktir. Eğer iki faktörlü kimlik doğrulaması özelliğini aktifleştirirseniz, tanımadığınız herhangi biri farklı bir cihazdan hesabınıza erişmeye çalıştığı zaman bildirim alabilirsiniz. Ayrıca bu özelliği aktifleştirdiğinizde özel bir giriş kodu ile Instagram hesabına giriş işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması ile Hangi İşlemleri Gerçekleştirebilirsiniz?

Bu özellik sayesinde hesabınızdaki giriş isteklerini görebilir, güvenilir cihazları kaydedebilir ve yedek kodlar oluşturabilirsiniz. Ayrıca kimlik doğrulamasını ayarlamak için mevcut olan numarayı kullanabilir veya yeni numara ekleyebilirsiniz. İki faktörlü kimlik doğrulaması özelliğinde hesap güvenliğiniz ayarlayabilmek için iki seçenek sunulmaktadır.

  • Telefonunuza gönderilen sms kodu ile giriş seçeneği
  • Üçüncü taraf kimlik doğrulama uygulamasından gönderilen giriş kodu ile hesabınıza giriş yapabilirsiniz.
instagram takipçi satın al - instagram takipçi satın al - takipçi satın al - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın al - takipçi satın al - spotify takipçi satın al