Instagram Hesap Kısıtlama Nedir?

Instagram Hesap Kısıtlama Nedir?

Instagram'ın son güncellemeleri ile kullanıcılarına sunduğu kısıtlama özelliği, uygulamayı kullanan bütün kullanıcılar için geçerlidir. Instagram uygulamasını kullanırken karşılarına çıkabilecek her türlü olumsuzluğa karşı önlem alabilmek için bu özellik geliştirilmiştir. Bu özellik sayesinde Instagram kullanıcılarının daha rahat ve güvenli  bir Instagram hesabı kullanması amaçlanır.

Instagram hesap kısıtlama özelliği, özellikle siber konularda ortaya çıkabilecek olumsuzlukları ortadan kaldırmak için oldukça önem taşımaktadır. Bu özellik sayesinde Instagram'daki yorumlar, kullanıcılar tarafından belirlenebilir. Instagram hesabında paylaşılan gönderilerinin altına yapılan küfür, hakaret, kötü söz gibi içeriklere sahip yorumlar, bu özellik sayesinde kaldırılabilmektedir. Yani paylaşılan gönderilerin altına yapılan istenmeyen yorumlar bu şekilde önlemiş olur.

Instagram Hesap Kısıtlama Nasıl Yapılır?

Instagram hesabınızda, hesap kısıtlama özelliğini aktifleştirmek istiyor ve bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız sizler için açıklıyoruz.

  • Öncelikle Instagram profil sayfanıza giriş yapmanız gerekir.
  • Ardından profil sayfanıza girdiğinizde sağ üst köşede bulunan üç nokta ikonuna tıklamalısınız.
  • Bu kısımdan ayarlar demelisiniz.
  • Daha sonra gizlilik seçeneğine tıklamanız gerekir.
  • Gizlilik seçeneğinden kısıtlı hesaplar bölümüne girmelisiniz.
  • Daha sonra bu kısımda bulunan ara bölümüne, kısıtlamak istediğiniz hesapları yazarak bulmanız hâlinde listeye eklemelisiniz. Bu sayede listeye eklediğiniz kişilerin paylaşımlarınıza yorum yapmasını ya da yaptıkları yorumları diğer takipçilerinizin görmesini engelleyebilirsiniz.

Instagram’da Hesap Kısıtlama Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram'da herkese açık olarak ayarlanmış hesapların paylaşımlarını takip listesinde olmayan kişilerin de görebilmesi mümkündür. Bu noktada yapılan paylaşımlara istenmeyen yorumlar gelebilir ve yapılan yorumlar sonucunda kullanıcılar zor durumda kalabilir. Özellikle Instagram uygulamasında fenomen olmak isteyen kullanıcıların kötü yorumlarından oluşan paylaşımlarının olması, hesabına zarar verebilmektedir.

Instagram hesap kısıtlama özelliği sayesinde paylaşımlarınızın altına zararlı yorumlar yapan kişileri engellemeden diğer kullanıcıların yapılan zararlı yorumları görmesini engelleyebilirsiniz. Kısıtlı hesaplar bölümüne yorum yapmasını istemediğiniz kişileri ekleyerek,  hem hesap güvenliğinizi sağlamış olursunuz hem de takipçilerinizin yapılan zararlı yorumları görmesini engellemiş olursunuz.

instagram takipçi satın al - instagram takipçi satın al - takipçi satın al - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın al - takipçi satın al - spotify takipçi satın al