adana bayan escort bitcoin hesap açma

Instagram DM Kuralı İhlalinde Hesap Kapatılacak

Instagram DM Kuralı İhlalinde Hesap Kapatılacak

Yakın zamanda Instagram’ın resmi hesabından yeni bir duyuru yayınlandı. Bu duyuruda, DM’de kural ihlali yaratan hesapların önce bir süre mesaj atma özelliğinin belirli bir süreyle kısıtlanacağını, eğer ihlal devam ederse hesabın kalıcı olarak kapatılacağını duyurdu.

Amaç Kötüye Kullanımın Önüne Geçmek

Şüphesiz ki Instagram şu an dünyanın en popüler görsel paylaşım uygulamalarından biri. Uygulamanın resmi hesabından yapılan açıklamada, kötüye kullanımın önüne geçilmesi adına yeni bir güncelleştirme gerçekleştirildiği duyuruldu. Instagram tarafından bu tarz bir güncellemenin neden yapıldığına sebep olarak, İngiltere’deki bazı futbolcuların hesaplarına gerçekleştirilen ırkçı saldırılar gösterildi. Aynı açıklamada DM kurallarının ihlali durumunda, gelecekte daha sert önlemler alınacağı açıklandı.

Bilindiği üzere DM kutusu, Instagram kullanıcılarının birbirleri ile iletişim kurmalarına yarayan özel bir alan. Yani bu özel alan içerisinde meydana gelen ırkçı söylemler, zorbalık ya da nefret söylemi gibi durumlar Instagram tarafından anlık olarak ya da proaktif olarak tespit edilemiyor. Yine de DM kutularında gerçekleşen söz konusu durumların herhangi birinin tespiti durumunda, artık daha sert cezaların verilmesi gerektiğine karar verilmiş durumda.

DM Atmak İçin Oluşturulmuş Olan Fake Hesaplar Kapatılacak

Instagram üzerinde yalnızca kişilerin kendi kimliklerini gizleyerek birilerine DM atmak için oluşturdukları çok sayıda hesap bulunuyor. Bu aynı zamanda DM kuralının ihlali anlamına geliyor. Dolayısıyla böyle bir durum söz konusu olduğunda önce hesabın DM atması belirli bir süre sınırlandırılacak ve ihlal devam ederse hesap tamamen kapatılacak ve söz konusu hesabı tekrardan açmak mümkün olmayacak.

Yani bu andan itibaren artık Instagram kötüye kullanım amacıyla ya da yalnızca DM atmak için kullanılan tüm hesapları kapatmaya başlayacak. Yani bugünden itibaren Instagram köklü bir temizliğe başlıyor!

instagram takipçi satın al - instagram takipçi satın al - takipçi satın al - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın al - takipçi satın al - spotify takipçi satın al