adana bayan escort bitcoin hesap açma

Instagram’da Mavi Tik ve İşletme Hesabı Koşulları Nedir?

Instagram’da Mavi Tik ve İşletme Hesabı Koşulları Nedir?

Instagram'da mavi tik alabilmeniz ve işletme hesabına sahip olabilmek için belirli şartları yerine getiriyor olmalısınız. Bu şartlardan ilki gerçek bir kullanıcı olduğunuzu ya da markanızın ve işletmenizin kayıtlı olduğunu kanıtlamanız gerekmektedir. Bununla birlikte kişi veya işletmeler için sadece bir hesap doğrulanabilir.  Bir başka koşul ise profilinizde bulunan biyografinizin eksiksiz ve doğru şekilde doldurulmuş olmasıdır. Ayrıca bir profil resminizin olması gerekir ve en az bir içerik paylaşımı oluşturulmuş olmanız gerekmektedir.

Instagram Mavi Tik Ne İşe Yarar?

Instagram mavi tik sayesinde, Instagram hesabınızın herhangi bir kullanıcıya, kuruluşa markaya ait olduğu anlaşılabilir. Eğer Instagram hesabınız da mavi tik gözüküyorsa, bunun anlamı uygulamada onaylanmış bir hesap olduğunuzdur.

Mavi tik ünlü hesapların ya da marka hesaplarının, gerçek hesaplarının gösterilmesine yardımcı olur. Mavi tik alınması özellikle markalar açısından oldukça önemlidir. Çünkü hesaplarında mavi tik bulunan markalarda güvenli alışveriş yapılabileceği bilinmektedir.  Bu durumda ürünlerinizin satışlarının arttırılmasına olanak sağlar.

Instagram Mavi Tik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Instagram mavi tık başvurusu yaparken dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır. Bu konunun ayrıntılarını sizlere yazımızda açıklıyoruz.

  • Instagram'da bir kişi veya bir işletme için yalnızca bir hesaba mavi tik verilir. Ancak bu konuda bir istisna vardır. Eğer markanızın farklı dillerde hizmet veren hesapları varsa Instagram uygulaması bunu istisna olarak kabul eder ve mavi tik başvurusu yapmanıza olanak sağlar.
  • Instagram mavi tik başvurusu yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise, profilinizde biyografinizin olması ya da profil fotoğrafı ve gönderi paylaşımı olması gerekir.
  • Mavi tik başvurusu yapmak istediğiniz hesapları ilgi alanlarınıza göre oluşturulmaması gerekir. Örneğin, bir evcil hayvana ilgi duyuyor ve onunla ilgili bir hesap açıyorsanız, bu hesaba mavi tik başvurusu kabul edilmemektedir.
instagram takipçi satın al - instagram takipçi satın al - takipçi satın al - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın al - takipçi satın al - spotify takipçi satın al