Instagram Boomerang Özelliği Nedir?

Instagram Boomerang Özelliği Nedir?

Instagram’ın kullanıcılarına sunduğu boomerang özelliğinin ne olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda konunun ayrıntılarını açıklayacağız.  Boomerang özelliği, özellikle Instagram'da çok fazla kullanılmaya başlanmış ve kullanıcılar arasında popüler bir hâle gelmiştir. Yani Instagram uygulamasının trendlerinden bir tanesidir.

Peki, Instagram boomerang özelliği nedir? Instagram boomerang özelliği, 1 saniyelik videolar hazırlayarak, paylaşım yapmanıza olanak sağlayan bir uygulamadır. Oluşturduğunuz bumerang videolarınızı gif formatı ile Instagram'da paylaşabilmeniz mümkündür. Instagram’da kullanıcılar tarafından sıkça kullanılan boomerang uygulaması, ileri ve geri hareketlerle oluşturulan, etkileyici mini videolara denilmektedir.  Bu video çekme uygulamasını kullanarak etkileyici videolar oluşturabilir ve takipçilerinizin ilgisini çekerek, etkileşiminizi arttırmayı başarabilirsiniz.

Instagram Boomerang Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram boomerang özelliğini videolarınızda kullanmak istiyor ve nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz. Instagram boomerang özelliğini kullanabilmek için yapmanız gereken adımlar aşağıdaki gibidir.

  • Öncelikle kullanıcı adı ve şifreniz ile Instagram uygulamasına giriş yapmalısınız.
  • Ardından Instagram uygulamasına giriş yaptığınızda, ana sayfanın üst kısmında bulunan “+” simgesine tıklamanız gerekir.
  • Bu simgeye tıkladığınızda karşınıza video kaydedebileceğiniz, Instagram kamera bölümü çıkacaktır.
  • Bu bölümden hikâye demelisiniz.
  • Ardından sol tarafta bulunan boomerang özelliğine tıklamanız gerekir.
  • Bir sonraki işlem ise kayıt tuşuna basmanızdır.
  • Kayıt tuşuna bastıktan sonra 1 saniyelik boomerang videonuzu kaydedebilirsiniz.
  • Tüm bu işlemleri gerçekleştirdiğinizde Instagram boomerang özelliğini kullanarak, videolar oluşturabilir ve daha sonrasında paylaşım yapabilirsiniz.

Instagram Boomerang Uygulaması Nasıl İndirilir?

Instagram boomerang videolarınızı, Instagram üzerinden oluşturabileceğiniz gibi mobil mağazalarınızdan uygulamasını indirerek de oluşturabilmeniz mümkündür. Android ve iOS işletim sistemine sahip mobil cihazlarınızın mağazalarına girerek, arama kısmına Instagram boomerang uygulaması yazmalısınız.  Ardından bu uygulamaya ulaşabilir ve indir diyerek, mobil cihazınıza kolaylıkla indirebilirsiniz.  Daha sonra boomerang uygulamasını kullanarak, videolar oluşturabilirsiniz.

instagram takipçi satın al - instagram takipçi satın al - takipçi satın al - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın al - takipçi satın al - spotify takipçi satın al