Instagram Beğeni Sayısı Gizleme Özelliği

Instagram Beğeni Sayısı Gizleme Özelliği

Instagram kullanıcıları tarafından beğeni sayısı gizleme özelliği merak edilen konulardan bir tanesidir. Instagram son güncellemeleri ile kullanıcılarına beğeni sayılarını gizleme özelliğini sunmaya başlamıştır. Bu özellik sayesinde Instagram kullanıcıları gönderilerine gelen beğeni sayılarını takipçilerinin görmemesini sağlayabilirler.

Son zamanlarda en çok merak edilen konulardan bir tanesi olan beğeni sayısı gizleme özelliğini sizlere açıklıyoruz. Instagram kullanıcıları tarafından uygulamada en çok kullanılan özellik beğeni yapma özelliğidir. Instagram’da kullanıcılar gün içerisinde pek çok paylaşım yaparlar ve bu paylaşımlarına beğeniler gelebilir. Bu özellik Instagram’ın temel özelliklerinden bir tanesidir. Ancak Instagram’ın yaptığı son güncellemeler ile bu temel özellik hakkında bir değişiklik yapılmıştır. Instagram kullanıcıları artık yaptıkları paylaşımların herhangi birinde ya da tüm paylaşımlarında beğenilerini gizleyebilirler. Ayrıca bunu yaparken hesaplarını gizli hesaba çevirmelerine de gerek yoktur.

Instagram Beğeni Gizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram beğeni gizleme işlemi oldukça basit bir işlemdir. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için iki yol bulunmaktadır. İlk yol hesabınızda bulunan diğer kullanıcıların gönderilerindeki beğenilerini gizleme işlemidir. İkinci yol ise hesabınızdaki kendi paylaştığınız gönderilerin beğeni sayılarını gizleme işlemidir. Instagram hesabınızdaki kullanıcıların gönderilerindeki beğenilerini gizlemek için yapmanız gerekenler aşağıdaki gibidir.

  • Instagram profilinize girerek ayarlar bölümünü açmalısınız ve ardından gizlilik seçeneğine gelmelisiniz.
  • Gizlilik seçeneği bölümünden gönderiler kısmına girmeniz gerekir.
  • Bu kısımda karşınıza çıkan beğenme ve görüntülenme sayılarını gizle seçeneğini aktifleştirmeniz gerekir. Böylece diğer kullanıcıların beğeni sayılarını gizleme işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Paylaştığınız bir gönderinin beğeni sayısını gizlemek için;

  • Instagram'da beğeni sayısını gizlemek istediğiniz paylaşımınıza gelmelisiniz.
  • Gönderinin sağ üst köşesindeki üç noktaya tıklayarak, bu kısımdan beğenme sayısını gizli seçeneğine tıklamanız gerekir.

Instagram Beğeni Gizleme İşlemini Geri Alma

Instagram'da beğenilerini gizleyen kullanıcılar paylaştıkları gönderilerin beğenilerini gizlemek için yaptığı işlemi tekrarlayarak, beğeni gizleme işlemini geri alabilmeleri mümkündür.

instagram takipçi satın al - instagram takipçi satın al - takipçi satın al - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın al - takipçi satın al - spotify takipçi satın al