adana bayan escort bitcoin hesap açma

Bu Medya Görmemeyi Tercih Ettiğin İçerikler Barındırdığı İçin Uygun Değil Ne Demek?

Bu Medya Görmemeyi Tercih Ettiğin İçerikler Barındırdığı İçin Uygun Değil Ne Demek?

Instagram herkesin severek kullandığı ve neredeyse gününün yarısını geçirdiği bir sosyal medya platformu haline geldi. Dünya’nın bir ucundan diğer ucunda neler olup bittiğini Instagram sayesinde görebiliyoruz. Ancak bazı gönderilerde sıkça karşımız çıkan ‘’bu medya görmemeyi tercih ettiğin içerikler barındırıyor’’ yazısıyla karşı karşıya kalıyoruz. Bu uyarı aslında kullanıcının ayarladığı medya kısıtlamasından kaynaklanıyor. Peki, nedir medya kısıtlaması?

İlgimizi çekmeyen ya da görmek istemediğimiz gönderilere ‘’İlgilenmiyorum’’ seçeneğini tıkladığımızda o tür içerikler karşımıza daha az çıkmaya başlıyor. Eğer istemediğimiz bir içerik karşınıza çıkarsa otomatik olarak bu uyarıyı alıyoruz.

Instagram’da ‘’İlgilenmiyorum’’ Nedir?

Herkesin binlerce gönderi paylaştığı Instagram, kişilerin ilgi alanlarına oldukça önem veriyor. Paylaşılan içeriklerin etkileşim oranlarına bağlı olarak keşfet kısmında içerikler yer alıyor. Burada yer alan gönderiler kullanıcının dikkatini çekmeyen gönderilerde olabiliyor. Bunun için Instagram medya kısıtlaması seçeneğini kullanıcılarına sunuyor. Beğenmediğiniz gönderi varsa geri bildirimde bulunup o tarz gönderilerin daha az karşınıza çıkmasını sağlayabilirsiniz. Nasıl mı? Gönderinin sağ   üst köşesinde bulunan üç noktaya tıklayın. İkinci seçenekte yer alan ‘’İlgilenmiyorum’’ kısmını seçin. Bu sayede o tarz içerikler artık keşfetinizde çıkmayacak.

Instagram’da Uygunsuz İçerik Nedir?

Instagram herkes tarafından kullanılır. Herkes istediği gönderiyi paylaşabileceğini düşünse de bazı kısıtlamalar mevcuttur. Paylaştığınız gönderiden sonra aldığınız ‘’uygunsuz içerik’’ uyarısıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Toplum ahlak ve hukukuna ters düşen içerikler sonrasında da bu uyarı verilir. Argo ve küfür içerikli gönderi paylaşımı yasaktır. Din, dil, ırk gibi hassasiyet gerektiren konularda da nefret söylemli içerikler otomatik olarak silinir. Uygunsuz içerik toplum ahlak kurallarına ters olarak yapılan gönderilerden sonra otomatik alınan bir uyarıdır.

instagram takipçi satın al - instagram takipçi satın al - takipçi satın al - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın al - takipçi satın al - spotify takipçi satın al