Instagram’a Hangi Saatlerde Giriş Daha Yoğun Yapılır?

Instagram’da ne zaman gönderi paylaşacağınızı bilmiyor musunuz? O zaman bu yazımız oldukça işinize yarayabilir.

Uzun zamandan beri herkesin severek kullandığı Instagram, bireysel ve işletme hesabı olarak iki farklı hesap türü sunmakta. Aynı zamanda da IGTV, Reels, hikaye gibi farklı gönderi türleri de bulunmakta. Bu türlerden birinde paylaşım yapacaksanız ve beğeni almak istiyorsanız, Instagram’ın yoğun olduğu saatlerde paylaşım yaparak amacınıza ulaşabilirsiniz. Bu saatler genellikle 16:00-22:00 ya da öğle arası, mola saati 12:00-13:00 saatleridir.

Instagram’a Hangi Saatlerde Giriş Daha Yoğun Yapılır?

Instagram Gönderilerinde Doğru Saatte Paylaşım Yaparak Beğeni Arttırma

Instagram’da gönderilerinizin beğenisini arttırmak mı istiyorsunuz? O zaman bu yazımız tam size göre. Binlerce farklı içerik türüyle Instagram herkesin kullandığı bir sosyal medya platformu haline geldi. Bu platform sayesinde bir fotoğraf ya da video binlerce kişiye kolay bir şekilde ulaşıyor.

Eğer siz de gönderilerinizin etkileşimini arttırmak istiyorsanız, Instagram’ın yoğun olduğu saatlerde paylaşım yapabilirsiniz. İş saatleri boyunca diğer kişilerin gönderilerinize ulaşması geç olabilir. Bu yüzden anlık etkileşim oldukça az olur. Saat 16:00-22:00 arasında gönderi paylaşabilir, herkes tarafından kısa sürede binlerce etkileşim alabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek yazılar;

Instagram’da Fotoğraf Ne Zaman Paylaşılır?

Gönderi içeriğinizi düzenlediniz, görüntü kalitenizi maksimuma getirdiniz ancak ne zaman paylaşacağınızı bilmiyor musunuz? Fazla beğeni gelmesini mi istiyorsunuz? O zaman bu yazımız tam size göre.

Instagram’a belirli saatlerde fotoğraf atarsanız, etkileşim sayınız daha fazla olur. Bu saatler 16:00-22:00 saatleri arasındadır. Bu saatler arasında paylaşacağınız gönderiler oldukça beğeni alır. Aynı zamanda da gönderilerinizi gündem konularından seçmek, etkileşimi arttırır.

Hashtag kullanarak o konuda araştırma yapan kişiler gönderilerinize rahatça ulaşabilmesini sağlarsınız. Eğer siz de daha fazla etkileşim almak istiyorsanız, belirli zaman aralıklarıyla gönderi paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir