İnstagram Hataları

Dünyada en çok tercih edilen sosyal medya kanallarından biri olma özelliği taşıyan Instagram, fotoğraf ve video paylaşımıyla anılan bir platformdur. Ayrıca bünyesinde stories özelliğini barındırdığından, dileyen kullanıcılar 24 saat sonra silinecek hikaye şeklinde fotoğraf ve videolar da gönderebilmektedir.

DM şeklindeki mesaj niteliği sayesinde, bire bir ya da grup sohbetlerine de ev sahipliği yapmaktadır. Üye olmak için çeşitli yöntemler vardır. E posta ile kaydolmak en bilinen yöntemken, telefon numarası veya facebook bağlantısı ile de üyelik başlatmak mümkün görünmektedir.

Ancak üye olan kişiler uygulama hatası, kullanıcı hatası ya da kullanılan cihaz sebebiyle bazı problemlerle yaşayabilmektedir. Bu sorunların çözümü kimi zaman kolayken kimi zaman da daha komplike yani bir diğer deyişle daha karmaşık bir hal alabilmektedir. Farklı sorunlara ve sorunların çözümüne birer alt başlık şeklinde değinmek en doğru seçim olacaktır.

İnstagram Server Hatası

Halk arasında Instagram server hatası olarak anılan sorunun tam ismi Instagram 5xx Server hatası olarak düzeltilmelidir. Bu hata teknik bir sorun olarak kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Bu teknik hata ortaya çıktığında çözümlenene dek sırasıyla takip edilmesi gereken adımlar vardır:

Öncelikle yeni güncelleme beklenmeli, güncelleme işlemi gerçekleştiğinde de aynı hata devam ediyorsa ikinci adıma geçilmelidir.

Burada amaç hatanın sebebini saptayabilmektir. Bundan ötürü kişi hesabına farklı cihazlardan girmeyi denemelidir. Eğer hata devam ediyorsa sorun cihaz kaynaklı değildir. Burada yapılması gereken teknik bir arıza olduğu için Instagram ile iletişime geçmektir.

Bu da ilgili üyenin kendi başına yapabileceği son adımdır. Telefona format atmak gerekmektedir. Eğer kişinin saklı tutmak istediği fotoğraf video gibi medya ögeleri ya da telefon içinde aktif olarak bulunan çeşitli veriler varsa öncelikle yedekleme yapılmalıdır. Buradan sonra telefondaki ayarlar sekmesine gidilerek fabrika ayarlarına dön kısmına tıklanmalıdır.

Format sonrası dahi aynı teknik hata devam ediyorsa [email protected] adresindeki yetkililere söz konusu sorunla ilgili açıklayıcı bir mail atılmalıdır. Sorun yaşandığında takip edilen adımlar mailin içinde yer almalıdır.

İnstagram Hesabı Silindi Hatası

Instagram kullanıcıları birçok farklı sebep dolayısıyla hesap silinme problemiyle karşılaşabilmektedir. Sosyal medya araçları içerisinde en popüler uygulamalardan biri olan Instagram geniş bir kitleye hitap ettiği için kullanıcılarının yaşadığı herhangi bir probleme hızlı dönüş sağlayamayabilir. Bu nedenle Instagramda hesap sahibi olanlar, böyle sorunları kendileri çözmeye çalışmaktadır. Eğer Instagram bu hatayı veriyorsa bunun pek çok sebebi olabilir.

İnstagram Hesabı Silindi Hatası Neden Verir?

Eğer bu sorunu yaşayan kullanıcı kısa bir süre öncesinde hesabını dondurmuşsa ve yeniden açmayı denemişse bu tarz bir sorunla karşılaşabilir. Ayrıca kullanıcılar hesaplarını dondurduklarında farklı problemler de yaşayabilmektedir. Bu nedenle karar vermeden önce hesap dondurma konusu ayrıntılı olarak araştırılmalı, daha sonra kişiye en uygun seçenek belirlenerek tercih edilmelidir.

Hesabı silinen kullanıcılar, kendi hatalarından kaynaklı olarak da böyle durumlar yaşayabilirler. Sürekli şikayet alınan, halk arasında fake olarak bilinen Türkçe ismiyle sahte yani gerçek dışı hesaplar başka kişilerin fotoğraf veya videolarını paylaşan hesaplar Instagram yetkilileri tarafından silinebilir. Instagram çeşitli aksaklıkları önlemek için bu hakkı kullanıcı sözleşmesi kısmında belirtir ve saklı tutar.

Bir başka problem de ilgili hesabın çok kez + 18 sayılabilecek cinsel içerikli paylaşımlar yapmasıdır. Bu başlığın bazı alt başlıkları vardır: Çıplaklık içeriği, uyuşturucu kullanımı, küfür dolu içerikler, şiddet ve yaralayıcı araç kullanımına özendiren paylaşımlar bunlardan bazılarıdır.

Şikayetler değerlendirilir ve profilde tespit edilen uygunsuz içerikler kaldırılır. Söz konusu kişiye uyarı metni Instagram tarafından gönderilir ancak üye, aynı şekildeki paylaşımlarına devam ederse hesabı silinme tehlikesiyle karşı karşıya gelir. Burada Instagram yine kullanıcı sözleşmesi çerçevesinde hesabı silme hakkını saklı tutmaktadır, müdahale edebilir.

Instagram özel olarak üyelerinin yapmakta olduğu paylaşımları kontrol ederek, bu tarz içerikleri saptamaya çalışmaz. Eğer böyle paylaşımlardan rahatsız olan diğer kullanıcılar ve bu tarz paylaşımlarda bulunan ilgili kişinin takipçileri şikayette bulunarak, durumu Instagram topluluğuna bildirirse olay işleme alınır.

Instagram’a şikayet et butonundan ulaşılabildiği gibi özel olarak konuyla alakalı mail atarak erişim sağlamak da mümkündür.

İnstagram Hesabınız Silindi Çözümü Nelerdir?

İnstagram SEO nasıl yapılır içeriğimizi okuyarak hesap kapanma sorunlarını %20 azaltabilirsiniz.

İnstagram’da Dondurulan Hesabın Geri Açılmama Sorunu

Popülerliği ve erişimi yüksek olan sosyal medya hesaplarının başında gelen Instagram, kullanıcıları tarafından yaşanan bazı sorunlarla da gündeme gelebilmektedir. Bu sorunlardan en sık karşılaşılanlardan biri de dondurulan hesabın geri açılamaması problemidir. Bu hatayla baş etmenin bazı yolları vardır:

Kullanıcı hatası kaynaklı sorunlara Instagram müdahale edemez. Kullanıcı hatası şeklinde bir problem yaşamamak adına yapılması gereken basittir. Burada kişi bir sorumluluk bilinci oluşturmalı ve siteye yapacağı ilk üyelik sırasında onaylanması gereken kutucuk yanında bulunan Kullanıcı sözleşmesi bağlantısına tıklayarak en önemli bir diğer deyişle en can alıcı yerleri okumalıdır. Bu yerler metin içerisinde koyu renkli olarak belirtilmiştir.

Kurallara ve sözleşme maddelerine uyulduğu sürece sorun yaşanma ihtimali neredeyse yoktur. Yine de bir problem yaşanırsa Instagram yetkililerine ulaşım sağlanmalıdır.

Şu anda tek iletişim yöntemi mail olsa da sıkça yaşanan problemler ve sorunlar dolayısıyla Instagram, üyelerine ve üye olmayı düşünen kullanıcı adaylarına özel olarak yeni bir müşteri temsilcisi hizmetleri sunmayı planlamaktadır. Böyle bir düzenleme yapıldıktan sonra, yetkililere ulaşmak kolaylaşacaktır. Ayrıca artık sorunları çözüme kavuşturma işlemi de hızlanacaktır.

Beğeni, takipçi, stories yani hikayeler özelliği, post paylaşımları hakkındaki pek çok problemi de çözmek için yetkililer sistem düzenlemeleri yapmakta ve yeni güncelleme arayışına girmektedir

Instagram yüzde yüz güvenlidir. Üyelerinin kişisel bilgilerini ( telefon numarası, e posta adresi, şifre, konum) kullanıcılarının isteği dahilinde saklar ve paylaşmaz. Hesap gizleme hakkını saklı tutar. Yasal ve güvenli olduğu için daha çok tercih edilen site yeni güncellemeleri ve müşteri hizmetleri gibi farklı projeleriyle kullanıcılarının karşısına çıkarak daha da ilerlemeyi hedeflemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir